Dekarbonizace motoru ve vozidle

Provádíme účinnou dekarbonizaci motoru vozidla, která spočívá v chemickém odstranění pevných uhlíkových usazenin v motoru i jeho částech. Tyto karbonové usazeniny vznikají obvykle působením vysokých teplot na palivo a oleje nebo během spalování nekvalitního paliva. Způsobují zhoršený výkon motoru, jeho hlučnost, nepravidelný chod a zvýšení spotřeby paliva.

Motor je srdcem vašeho vozidla a jeho stav zásadně ovlivňuje jeho provozuschopnost. Pokud jsou motor a jeho části zanesené, nemůže váš vůz správně fungovat a podávat požadovaný výkon. Začnou se objevovat nejprve malicherné problémy, ale pokud je ignorujete, mohou přijít vážnější poruchy.

Protože víme, že bez provozně spolehlivého vozu nelze v dnešní společnosti fungovat, zajistíme vám šetrnou, ale efektivní dekarbonizaci motoru, čímž vrátíme váš vůz do života! Ušetříte tak na palivu – a hlavně budoucích opravách, ale šetříte i přírodu, protože usazeniny v motoru zvyšují emise a znečišťují naše ovzduší.

UKÁZKA
DEKARBONIZACE SÁNÍ

UKÁZKA DEKARBONIZACE
PALIVOVÉHO SYSTÉMU

K čemu slouží dekarbonizace?

Motorová část, převodovka, diferenciály a další systémy se po čase užívání vozidla začnou zanášet karbonem, který vzniká zejména působením vysokých teplot na paliva a oleje či nedokonalým spalováním těchto směsí. Karbonové sedimenty se mimo jiné začnou usazovat na sacích ventilech, vstřikovacích tryskách, pístních kroužcích, ve spalovacím prostoru a výfukovém systému včetně katalyzátoru, ale i dalších komponentů.

Karbon tak vytváří únik tlaku, což samozřejmě celému systému škodí. Nedokonale spálená směs kvůli tomu nedosahuje své optimální hodnoty výkonu a není tak naplno využita síla motoru.

Motor tak ztrácí na síle, dojde k poklesu kompresních tlaků a snížení výkonu motoru, zážehy jsou nepravidelné a motor se začne tzv. klepat. Pocítíte potíže se startováním a tím, že začnete více tlačit na plyn, zvyšuje se spotřeba paliva.

Proces, během kterého se karbonové usazeniny z motoru a jeho částí odstraňují se nazývá dekarbonizace.

Čeká vás měření emisí?

Nechte si nejprve provést dekarbonizaci motoru. Snížíte tak pravděpodobnost špatných výsledků při měření emisí a můžete tak zabránit vícečetným návštěvám měřicí stanice.

Výhody dekarbonizace

Proč vyčistit motor a jeho systémy dekarbonizací? Dekarbonizace odstraní veškeré usazeniny v motoru, přičemž hlavní výhodou tohoto procesu je zvýšení výkonu motoru a snížení spotřeby paliva. Dekarbonizace ale také pomáhá předcházet poruchám na vozidle a může vám tak ušetřit nemalé peníze!

Snížení spotřeby paliva

Po likvidaci usazenin z útrob motoru se zvýší výkon motoru a klesne tak spotřeba paliva.

Snížení kouřivosti a emisí

Dekarbonizace vám zajistí lepší výsledky na STK při měření emisí, a navíc šetří naše ovzduší.

Předchází poruchám

Díky likvidaci usazenin v motoru a dalších systémech předcházíte poruchám.

Pravidelný chod motoru

Po odstranění karbonových usazenin se výrazně zlepší chod motoru, který bude plynulý.

Reakce na plyn

Reakce na plyn bude mnohem lepší a současně pocítíte také zlepšení jízdních vlastností.

Zvýšení výkonu motoru

Těšit se můžete hlavně na zlepšený výkon motoru vašeho plechového miláčka.

Lepší starty a akcelerace

Starty budou mnohem příjemnější a stejně tak akcelerace vozidla

Dekarbonizace navíc ...

 • Snižuje hlučnost motoru
 • Prodlužuje životnost motoru
 • Zlepšuje točivý moment
 • Šetří peníze za drahé náhradní díly

Způsoby dekarbonizace

Dekarbonizaci vozu provádíme dvěma způsoby – kompletní dekarbonizaci celého motorového prostoru včetně všech systémů nebo profesionální přístrojovou dekarbonizaci.

Kompletní dekarbonizace funguje jako preventivní servis a doporučuje se provádět po každých najetých 15 000 kilometrech.

Spočívá v aplikaci speciálních chemických látek do paliva a olejového prostoru. Tyto látky přemění karbonové usazeniny na plynné skupenství a systém opouští výfukovým prostorem.

Odstraní se tak usazeniny v celém motorovém prostoru a zajistí se výborná kondice motoru se všemi výše uvedenými výhodami.

Tento způsob je prováděn za pomocí speciálních přístrojů, které se napojí na palivový nebo sací systém a aplikují do něj účinnou chemickou látku. Ta přemění karbonové usazeniny na plynné skupenství, a ty následně opouští systém opět výfukovým prostorem.

Tento proces se provádí po najetí 50 000 kilometrů, a to pokud nebyla provedena preventivní dekarbonizace nebo pokud se vyskytují nějaké vážnější problémy.

Výsledkem je opět motor bez usazenin, řádné spalování paliva a nesnížené kompresní tlaky, díky čemuž se spotřeba paliva vrací k normálu, stejně jako emise a výkon motoru.

Co vyčistíme

Provádíme dekarbonizaci benzínových i naftových motorů.

Pročistíme a dekarbonizujeme tyto části:

 • Vstřikovací systém (dieselových i benzinových motorů)
 • Vstřikovače paliva, palivová čerpadla
 • Spalovací prostor, ventily, zapalovací svíčky, pístní kroužky
 • Sací systém, škrticí klapka
 • Výfukový systém, katalyzátor, lambda-sondy
 • Turbodmychadlo, filtr pevných částic (DFP, FAP)
 • EGR systém

Proč dekarbo­nizace u nás?

 • Profesionální přístup
 • Mnohaleté zkušenosti
 • Výhodná cena
 • Rychlé provedení
 • Účinná a ověřená metoda

Po provedení dekarbonizace u nás váš vůz opět dosáhne lepšího výkonu a nižší spotřeby. Navíc tak ušetříte nejen za palivo, ale také za náhradní díly v případě poruch způsobených usazeným karbonem.

Rádi byste vrátili svůj vůz k životu a nechali si u nás provést dekarbonizaci? Kontaktujte nás, o vše ostatní se postaráme!

Kontaktovat