Čištění a regenerace filtrů pevných částic

Specializujeme se na čištění a regeneraci filtrů pevných částic DPF / FAP/ SCR KATALYZÁTORŮ (EURO 6) a NÁDRŽÍ

Čištění probíhá na plně automatizované čistící lince s patentovanou technologií ISO 9001 a certifikací TUV SUD. Linka disponuje vnitřním okruhem kapaliny tudíž celý průběh čištění je naprosto ekologický. Ve srovnání s ostatními technologiemi jako například vypalování, nebo ultrazvuk je tento způsob čištění bezkonkurenčně nejúčinnější.

Další jeho nespornou výhodou je, že průběh čištění probíhá bez jakéhokoliv invazivního zásahu do konstrukce filtru. Po dokončení čištění můžeme garantovat odstranění veškerých usazenin oleje, rezidua PM10, popílku, sazí a Ceria z čištěného filtru. Po dokončení celé čistící a vysoušecí procedury na naší patentované lince můžou hodnoty propustnosti filtru dosáhnout až na 100 % hodnot nového filtru!

Co čistíme

DPF / FAP filtry

SCR katalyzátory

Výhody čištění na naší lince

Možnost opět dosáhnout až na 100 % hodnot nového filtru.

Zachování všech drahých kovů ve filtrační komoře.

Obrovská finanční úspora oproti výměně za nový filtr.

Garance ujetí dalších 100 000 km na vyčištěný filtr naší technologií.

Naprosto ekologický proces čištění bez invazivních zásahů do filtru.

Zajistíme vyzvednutí čištěného zařízení přímo u zákazníka kdekoliv po ČR.

Doba čištění do 60 min a doručení zpět k zákazníkovi v pracovní dny do 24 hod.

Srovnání metod čištění

Naše patentovaná čistící linka

Vložíme filtr do mycí kabiny a připojíme na tlakový okruh. Nejdříve proběhne diagnostika propustnosti filtru. Poté proběhne čištění a vysoušení filtru horkým vzduchem a závěrečná diagnostika filtru. Na konci je vytištěn protokol o finální propustnosti filtru.

Čištění vypékáním

Filtr DPF je nejdříve nutné rozříznout, vyčistit vzduchem a v peci vypékat teplotou až 700°C. Následně je potřeba filtr svařit do původního stavu.

Čištění ultrazvukem

Filtr se vloží do ultrazvukového zásobníku naplněného vodou. Ultrazvukem se vytvoří mikrobubliny uvnitř kterých je dosažena vysoká teplota a tlak. Imploze bublinek poté způsobí oddělování usazenin od filtračních kanálků.

Chemické čištění

Přidání aditiv do paliva, nebo přímo do výfukového potrubí za účelem zvýšení teploty ve filtru a možného pročištění,nebo nalití různých čistících chemikálií do filtru, a následné vypláchnutí vodou.

Naše patentovaná čistící linka

Podle typu zařízení od 30 do 60 min u osobních automobilů

Čištění vypékáním

Čištění vzduchem 90 min. Pečení v peci od 8 do 48 hodin.

Čištění ultrazvukem

12 až 24 hodin. Ultrazvukové čištění a sušení proudem vzduchu.

Chemické čištění

0-24 hodin.

Naše patentovaná čistící linka

Celkové odstranění PM10, olejových zbytků a znečištění ceriem. Čistí všechny typy a velikosti filtrů pevných částic a SCR katalyzátorů. Bez nutnosti invazivního zásahu do konstrukce filtru. Naprosto ekologické. Ochrana drahých kovů uvnitř filtru. Úspora peněz i času.

Čištění vypékáním

Odstraňuje zbytky PM10

Čištění ultrazvukem

Čištění do hloubky filtračních kanálků.

Chemické čištění

Levné a poměrně jednoduché.

Naše patentovaná čistící linka

Nejsou známé

Čištění vypékáním

Velké riziko poškození filtru při řezání a svařování. Riziko tepelného šoku, který může poškodit vzácné kovy uvnitř filtru.

Čištění ultrazvukem

U velkých filtrů a filtrů zanesených olejem je malá účinnost čištění. Nebezpečí poškození vlivem vibrací a imploze bublinek ve filtru. Vysoká spotřeba vody a náročnost na čištění usazenin. Energeticky nehospodárné.

Chemické čištění

Naprosto neúčiné. Zbytky nevyloučených nečistot zůstávají uvnitř filtru a ještě více ucpávají filtr. Díky špatně zvolené chemii může dojít k nenávratnému poškození filtru.